اگر آرمان فلسطین مسأله اصلى مسلمین مى ماند شاهد پیدایش داعش نبودیم/ در کارهاى تبلیغى و ترویجى کم کار و گرفتار تکراریم

[ad_1]

اگر آرمان فلسطین مسأله اصلى مسلمین مى ماند شاهد پیدایش داعش نبودیم/ در کارهاى تبلیغى و ترویجى کم کار و گرفتار تکراریم

قم فردا: نوه امام خمینی گفت: اگر آرمان فلسطین مسأله اصلى مسلمین باقى مى ماند، امروز شاهد پیدایش گروه های تکفیری و تروریستی نظیر داعش نبودیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا، حجت الاسلام سید على خمینى در دیدار با اعضاى جمعیت دفاع از ملت فلسطین (واحد آذربایجان غربى) با اشاره به علل مطرح شدن مسأله فلسطین توسط امام راحل و سایر اندیشمندان اسلامى اظهار داشت: به خاطر وجود حداقل سه جهت مسأله فلسطین در میان ملتهاى اسلامى رواج پیدا کرد.

یادگار امام مسأله ظلم، اسلام و وحدت اسلامى را سه عامل اصلى براى مطرح شدن و مطرح ماندن مسأله فلسطین در میان جوامع بشرى و اسلامى دانست و با اشاره به موضوع وحدت اسلامى گفت: اگر آرمان فلسطین مسأله اصلى مسلمین باقى مى ماند شاهد پیدایش داعش نبودیم. 

سید على خمینى در ادامه به لزوم پى گیرى مسأله فلسطین پرداخت و تصریح کرد: پىگیرى این مسأله انسانى، اسلامى، مطابق با موازین حقوق بشر، سودمند، ساکت کننده مخالفین جمهورى اسلامى در جدل هاى بین المللى، نمایانگر تزلزل اندیشه صهیونیسم، نمایانگر میزان صداقت دولتهاى مستکبر در ادعاهاى گوش خراش اخلاق گرایى و پایدارى به اخلاق و حقوق بشر است. 

نوه امام خمینی همچنین به مخالفین طرح مسأله فلسطین اشاره کرد و گفت: داعش و اندیشه هاى تکفیرى، صهیونیسم و اندیشه هاى ضد اسلامى و بى خبران از نظم جهان و بازار سود و زیان مادى سه گروهى هستند که نمى خواهند مسأله فلسطین مسأله اول جهان اسلام شود و متاسفانه تا حدودى هم موفق بودند.

وی ضمن انتقاد نهادهاى تبلیغاتى نظام خاطرنشان کرد: از نهادهاى فرهنگى و تبلیغاتى نظام گله مندیم چراکه مسأله فلسطین تقریبا منحصر در هفته آخر منتهى به روز قدس شده است و اگر همینطور پیش رویم ممکن است روز قدس هم کمرنگ شود.

سید على خمینى افزود: مخالفین این ایده در طول سال کار مى کنند اما ما دست روى دست مى گذاریم و در جهات تبلیغى و ترویجى و رسانه اى کم کار و گرفتار تکراریم.

نوه امام خمینی در پایان سخنانش ضمن تقدیر از فعالیتهاى جمعیت دفاع از ملت فلسطین از نقش ارزنده و تاثیرگذار زهرا مصطفوى در این تشکل تقدیر کرد و گفت: به حق تلاشهاى عالمانه و مجدانه سرکار خانم دکتر مصطفوى جاى تقدیر دارد و از خداوند مى خواهیم که بر توفیقات ایشان بیافزاید و نیز انشالله همه کسانى که براى فلسطین تلاش مى کنند مأجور خواهند بود. 

در ابتداى جلسه اعضاى شوراى اجرایى جمعیت دفاع از ملت فلسطین گزارشى از روند فعالیتهایشان ارائه دادند و از سید على خمینى جهت سفر به ارومیه دعوت کردند.

 

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *